Varna

Naše varna je nerezová, dvou nádobová, o objemu 550 litrů, s přímým ohřevem pomocí propanbutanového hořáku. I zde je snaha využít co nejvíce energie a tak je naše varná nádoba opatřena dvojitým pláštěm, kde proudí horký vzduch z hořáku. Dostatečná izolace zabraňuje úniku tepla do okolí a zabezpečuje tak jeho maximální využití.

Obě nádoby jsou vyrobeny dle našich požadavků a neustále se vyvíjí směrem k efektivnějšímu využití surovin a času. Nemá tedy cenu popisovat do detailu naše technické provedení, protože co platí dnes, nemusí platit již zítra. Třeba v roce 2015 jsme vařili 330 litrů a míchali vše ručně (je to dnes dost děsná představa ;-)) a tak jsme docela rádi, že dnes máme již míchadlo a vaříme 550 litrů.

Ve spolupráci s rodinným klanem Kepkovic z Černošic, se povedlo uvést do praxe i dřevěné obloženi varny, které jsme již dlouho plánovali, ale až v Drahouši se to povedlo dotahnout do zdarneho konce. A co si budeme povídat, je to prostě NÁDHERA.

Co dalšího bude nové a kam se naše varnička posune dál, bude zcela jistě součástí novinek, tak sledujte a fanděte jak našemu pivu, tak našemu pivovárku.